Firma Bureau Veritas uzyskała certyfikat GEEIS w nagrodę za jej starania na rzecz równości płci w miejscu pracy
Firma Bureau Veritas uzyskała certyfikat GEEIS w nagrodę za jej starania na rzecz równości płci w miejscu pracy

Firma Bureau Veritas uzyskała certyfikat GEEIS w nagrodę za jej starania na rzecz równości płci w miejscu pracy

18 października br. fundusz Arborus, lider funduszy pomocowych wspierający równość płci w miejscu pracy w Europie i na świecie, przyznał Bureau Veritas certyfikat Gender Equality European and International Standard (GEEIS) podczas ostatniej edycji corocznego międzynarodowego spotkania poświęconego „dobrym praktykom równości” organizowanego przez Arborus w Paryżu.

Po przeprowadzeniu audytu przez niezależną stronę trzecią certyfikat GEEIS został przyznany odziałom zależnym Grupy Bureau Veritas działającym we Francji, Hiszpanii, Włoszech i Polsce. Jednostki te zatrudniają łącznie 7 453 osób, z czego 33,2% stanowią kobiety.
Certyfikat GEEIS jest skutecznym narzędziem wspomagającym zarządzanie i przyczynia się do większej promocji równości płci w miejscu pracy. Certyfikacja bierze pod uwagę poziom wykorzystania środków firmy w celu osiągnięcia równości w zatrudnieniu, jak również stopień powodzenia w realizacji odpowiedniej polityki zasobów ludzkich. Ponadto celem certyfikacji jest zapewnienie właściwej równowagi między praktykami jednostki macierzystej i jej certyfikowanymi jednostkami zależnymi.
Bureau Veritas traktuje proces certyfikacji jako część globalnej polityki integracji firmy, koncentrującej się na równości zawodowej. Globalny program Grupy „GENDER + ONE” ma na celu promowanie różnorodności płci w zespołach jako siły napędowej postępu. W rezultacie pod koniec 2017 r. procent potencjalnych kandydatek na stanowiska menedżerskie wzrósł z 18 do 27%, a procent kobiet pracujących na stanowiskach kierowniczych wzrósł z 12 do 14,5%. Firma Bureau Veritas obrała za cel zwiększenie udziału kobiet w ścisłym kierownictwie do 25% do 2020 roku.
Zdaniem Helen Bradley, wiceprezes wykonawczej ds. zasobów ludzkich: „To wyróżnienie jest rzeczywistym efektem globalnej polityki integracji realizowanej przez Grupę od 2016 roku. Jesteśmy przekonani, że równość płci w miejscu pracy ma pozytywny wpływ na stopień zaangażowania naszych ludzi i w efekcie na naszych klientów, ponieważ nasi pracownicy mogą w pełni rozwinąć swój potencjał i w pełni uczestniczyć w działaniach Grupy”.

O Bureau Veritas

Bureau Veritas jest światowym liderem w branży usług badań laboratoryjnych, inspekcji i certyfikacji. Stworzona w 1828 roku Grupa zatrudnia ponad 75 000 osób w ponad 1 400 biurach i laboratoriach na całym świecie. Bureau Veritas pomaga swoim klientom osiągać lepsze rezultaty, oferując im usługi i innowacyjne rozwiązania służące zapewnieniu zgodności aktywów, produktów, infrastruktury i procesów ze standardami i przepisami związanymi z jakością, bezpieczeństwem i higieną pracy, ochroną środowiska i odpowiedzialnością społeczną.Grupa Bureau Veritas jest notowana na giełdzie Euronext w Paryżu i wchodzi w skład indeksu Next 20.Dział notowań A, kod ISIN FR 0006174348, symbol giełdowy: BVI. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: https://group.bureauveritas.com 

Logo_GEEIS_0.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.