Raportowanie niefinansowe i resilience spółki giełdowej. Konferencja SEG z wystąpieniem Bureau Veritas

Raportowanie niefinansowe i resilience spółki giełdowej. Konferencja SEG z wystąpieniem Bureau Veritas

Dzisiaj gościmy na konferencji SEG dotyczącej raportowania niefinansowego i resilience spółek giełdowych.

Konferencja jest bezpłatna dla członków Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych i dostępna online – zachęcamy do oglądania. Kliknij, aby wejść na stronę wydarzenia.
Firma Bureau Veritas Polska została zaproszona do współtworzenia konferencji dotyczącej raportowania niefinansowego i resilience spółek giełdowych.

Wśród prelegentów przy Piotrze Biernackim, Wiceprezesie Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych,  wystąpi jako reprezentant Bureau Veritas Michał Stalmach, Starszy Konsultant ds. Zrównoważonego Rozwoju. Panowie we wspólnym wystąpieniu omówią temat weryfikacji raportów społecznych firm i ich wpływu na wizerunek organizacji.

Program konferencji:

Zasadniczą zaletą konferencji jest jej podział na dwa bloki tematyczne, aby płynnie wdrożyć się w temat raportowania niefinansowego i resilience spółek giełdowych.

Na początku będą omawiane główne błędy w raportach niefinansowych za rok 2017(m.in. w nawiązaniu do Ustawy o Rachunkowości i Wytycznymi KE), a także w jaki sposób dokonać ich właściwej korekty. Nie zabraknie także kwestii związanych z prawami człowieka, a w szczególności przymusowi pracy i zakresu odpowiedzialności w spółkach. Zwieńczeniem pierwszej części konferencji będzie blok poświęcony tematyce raportów niefinansowych okiem analityka czy osoby zarządzającej.
W drugiej części nie zabraknie przykładów. Podczas prezentacji specjaliści poruszą temat strategicznego modelu biznesowego, oceny strategii oraz jak ją dostosować do rozwoju i warunków, które otaczają spółkę. Ponadto, omówiony będzie kolejny ważny aspekt – jak przedstawić misję i przyszłość spółki w raportach. Resilience, jako efekt sustainability – przedstawione będzie ryzyko wpływające na działalność operacyjną, sposoby zwiększenia resilience, finansowanie oraz regulacja ryzyka niskiej efektywności energetycznej.
Michał Stalmach na konferencji jest odpowiedzialny za tematykę związaną z weryfikacją raportów niefinansowych (zakres i metody weryfikacji). Wspólnie z Piotrem Biernackim omówią korzyści weryfikacji pod kątem zarządzania wewnętrznym oraz zewnętrznym wizerunkiem spółki i temat wiarygodności danych zawartych w raportach w kontekście wzrostu resilience organizacji. To, jak można wzmocnić reputację spółek poprzez społeczną odpowiedzialność i zrównoważony rozwój.
BVP oferuje w swoich usługach weryfikację raportów zrównoważonego rozwoju firmy. Taki dokument określa politykę społeczną, środowiskową i pracowniczą firmy – szanse i zagrożenia, a także sposób zarządzania nimi. Po więcej informacji na temat raportów CSR i ich weryfikacji zapraszamy na naszą stronę: Społeczna odpowiedzialność biznesu - raport, który wzmocni reputację Twojej firmy.

Społeczna odpowiedzialność organizacji - zweryfikuj raport zrównoważonego rozwoju | Bureau Veritas Certification

Udowodnij społeczną odpowiedzialność organizacji poprzez raport zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu zyskasz zaufanie klientów oraz wsparcie interesariuszy.

Czytaj więcej

Powiązane artykuły
Konkurs na najlepszy raport CSR - zapraszamy do głosowania!

Trwa 12. edycja konkursu Raporty Społeczne promującego i nagradzającego  firmy oraz organizacje zaangażowane w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Wśród tegorocznych zgłoszeń znajdują się raporty firm ING, LPP oraz gdańskiego Zakładu Utylizacyjnego, które były poddane weryfikacji Bureau Veritas Polska. Serdecznie zapraszamy do udziału w głosowaniu na najlepsze raporty.
Relacja z XX Sympozjum Naukowo-Technicznym „ENERGETYKA BEŁCHATÓW”

Za nami udział w Sympozjum Naukowo-Technicznym „ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2018” - najważniejszym w kraju wydarzeniu branży energetycznej i ciepłowniczej.
Zweryfikowaliśmy raport CSR Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku

Bureau Veritas Polska Sp. z o.o. dokonała audytu raportu CSR Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku, jednej z największych firm w zajmujących się gospodarką odpadami w Polsce. Jest to pierwszy raport zrównoważonego rozwoju opracowany przez podmiot komunalny w tej branży.
Bureau Veritas zweryfikowało dane CSR w Raporcie Zintegrowanym LPP 

Bureau Veritas Polska Sp. z o.o. dokonała oceny raportu zintegrowanego polskiego producenta odzieży LPP za 2017 rok - w odniesieniu do standardów raportowania zrównoważonego rozwoju GRI Standards. Zewnętrzna weryfikacja firmowych raportów przez profesjonalne podmioty to coraz powszechniejszy, pozytywny trend na rynku.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.