Laboratorium Inżynierii Lądowej Bureau Veritas Polska zwiększa ofertę akredytowanych badań

Laboratorium Inżynierii Lądowej Bureau Veritas Polska zwiększa ofertę akredytowanych badań

Laboratorium Inżynierii Lądowej Bureau Veritas Polska otrzymało kolejną akredytację Polskiego Centrum Akredytacji. Dokument potwierdza spełnianie normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005. W wyniku przeprowadzonego audytu rozszerzono akredytację dla ośmiu nowych obszarów badań.

Laboratorium Inżynierii Lądowej Bureau Veritas Polska zajmuje się badaniem i weryfikacją materiałów używanych do budowy i konstrukcji dróg oraz w infrastrukturze kolejowej. Laboratorium, dysponujące doświadczonym zespołem ekspertów i mające na koncie setki realizacji stale podnosi poziom świadczonych usług oraz poszerza ich zakres. Pomyślnie zakończony audyt i objęcie akredytacją przez Polskie Centrum Akredytacji kolejnych obszarów działań pozwolą realizować jeszcze bardziej złożone i zaawansowane projekty infrastrukturalne.

„W naszej codziennej pracy zauważamy, że większość wykonawców chce współpracować z laboratoriami dysponującymi akredytacjami potwierdzającymi ich niezależność, jakość oraz kompetencje. Firmy czują się po prostu pewniej i bezpieczniej, tym bardziej że w przypadku ewentualnych komplikacji na budowie mogą liczyć na działania rozjemcze ze strony profesjonalego podmiotu. W tym roku podpisaliśmy m.in. kontrakt z konsorcjum Safege Polska i Pilamis na nadzór nad budową łódzkiego tunelu średnicowego, kluczowej inwestycji kolejowej dla Łodzi. Jestem przekonana, że o wyłonieniu w przetargu naszego laboratorium zadecydował szeroki zakres akredytowanch badań, które byliśmy w stanie zaoferować”

-mówi Urszula Weron, Dyrektor Laboratorium Inżynierii Lądowej Bureau Veritas Polska

Doświadczony zespół ekspertów Laboratorium Inżynierii Lądowej pomaga firmom realizować inwestycje drogowe i kolejowe z zachowaniem wymagań odnośnie jakości, bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska. Badania kontrolne u producentów i odbiorców z zakresu jakości materiałów w budownictwie inżynieryjnym przeprowadzane są zgodnie z polskimi i międzynarodowymi normami.

Zakres oferowanych usług obejmuje:

  •  Laboratoryjne i terenowe badania materiałów
  •  Kotrolę techniczną
  •  Pomoc techniczną przy realizacji inwestycji
  •  Geologię inżynierską
  •  Orzeczenia o jakości

Pełen zakres usług znajdą Państwo tu:

Laboratorium Drogowe/Inżynierii Lądowej

Badania kontrolne z zakresu jakości materiałów w budownictwie inżynieryjnym, badania nawierzchni i gruntów, nadzór inwestycyjny, ocena stanu nawierzchni, ocena zgodności z prawem budowlanym.

Czytaj więcej

Laboratorium Inżynierii Lądowej posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (PCA) nr AB1110 oraz jest członkiem POLLAB (Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych) nr 785.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Zakres akredytacji laboratorium badawczego.pdf

pdf | 342 KB

Pobierz
Rozszerzenie w wyniku przeprowadzonego audytu do zakresu akredytacji laboratorium badawczego.pdf

pdf | 115 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.