Umowa z Lagardère Travel Retail na wdrożenie usługi SAFEOPS

Umowa z Lagardère Travel Retail na wdrożenie usługi SAFEOPS

Bureau Veritas podpisało kontrakt z Lagardère Travel Retail na wdrożenie usługi SAFEOPS, pozwalającej optymalizować zarządzanie bezpieczeństwem żywności.

Lagardère Travel Retail jest częścią międzynarodowej Grupy Lagardère. Umowa z  Bureau Veritas obejmuje dostosowanie i wdrożenie autorskiego narzędzia SAFEOPS do działań w sieci Lagardère.

Spółka Lagardère Travel Retail, działająca wcześniej (przez pierwszych 18 lat) pod nazwą HDS Polska, obecna na rynku sprzedaży detalicznej od 1998, zarządza siecią sklepów prasowych pod markami Inmedio, Relay, Virgin, Discover, a także sklepami typu Convenience pod marką 1 Minute. Posiada również lokale gastronomiczne, w tym kawiarnie, bistro, puby, piekarnie z ofertą restauracyjną oraz sklepy Duty Free na największych lotniskach w Polsce.
Narzędzie SAFEOPS pozwala sprzedawcom detalicznym i sieciom restauracyjnym usprawnić przeprowadzanie codziennych kontroli niezbędnych do zapewnienia konsumentom jakościowych i bezpiecznych produktów. Aplikacja, z przeznaczeniem na urządzenia mobilne, jest stworzona z myślą
o optymalizacji raportowania procesu produkcji żywności. Poprzez synchronizację w czasie rzeczywistym z platformą internetową narzędzie pozwala na identyfikację niezgodności bądź zagrożeń, a także szybką reakcję w celu rozwiązania zaistniałych problemów, a w dalszej perspektywie - usprawnienie codziennych procedur.

„Jedną z ważniejszych zalet SAFEOPS jest generowanie dla podmiotów korzystających z tego systemu wymiernych korzyści, zarówno kosztowych, jaki czasowych. Co więcej, dzięki zaawansowanym i innowacyjnym rozwiązaniom IT, ale bardzo łatwej w obsłudze, wręcz intuicyjnej aplikacji na urządzenia mobilne SAFEOPS pozwala łatwo i szybko monitorować wszystkie razem lub osobno jednostki w ramach danej grupy. Tym samym precyzyjnie można wskazać wadliwie bądź nieefektywnie działające czy to restauracje, kawiarnie, sklepy czy punkty sprzedaży, i móc szybko zareagować, wdrażając odpowiednie plany naprawcze. Równie istotną wartością tego systemu jest fakt, że korzystający z niego pracownicy, zarówno managerowie, jak i pracownicy niższych szczebli bardzo sobie chwalą to narzędzie, wskazując na łatwość jego obsługi, poprawę warunków i wygody własnej pracy, oszczędność czasu”

– mówi Witold Dżugan, Dyrektor Pionu Certyfikacji Bureau Veritas Polska.

BV__0010253.jpg
Restauracje, kawiarnie i sieci detaliczne zbierają i przetwarzają tysiące informacji tygodniowo. Dane te dotyczące głównie kwestii jakości i bezpieczeństwa żywności, takich jak rejestry temperatur, sprzątania, uwzględniają także zagadnienia dotyczące wizerunku i postrzegania marki, które decydują o zadowoleniu klienta. Wiele firm nadal gromadzi te informacje w tradycyjny sposób, nie dysponując skutecznym sposobem weryfikacji i rejestrowania danych. SAFEOPS umożliwia zbieranie wszystkich informacji z tabletów czy smartfonów w czasie rzeczywistym i w transparentny, konkretny sposób analizowanie i przetwarzanie danych. Dzięki temu, szybko i precyzyjnie można identyfikować błędy istniejące w poszczególnych punktach gastronomicznych czy uchybienia względem przyjętych norm i standardów, a tym samym - sprawnie i dokładnie przeprowadzać audyty oraz działania korygujące. Dane gromadzone w SAFEOPS mogą zostać udostępnione wszystkim zainteresowanym stronom w dowolnej chwili. Otrzymują je kierownicy placówek, kierownicy ds. jakości i operacji w centrali, właściciele oraz Bureau Veritas - jako niezależna strona trzecia i audytor.

Zdecydowaliśmy się na wdrożenie SAFEOPS ze względu na potencjał optymalizacji kosztów oraz czasu. Dzięki tej platformie nasi pracownicy mogą łatwiej i wydajniej monitorować procesy w poszczególnych lokalizacjach oraz niwelować ewentualne błędy. Tym samym te podmioty, które konsekwentnie spełniają wymogi jakości oraz bezpieczeństwa, będą mogły ograniczyć częstotliwość audytów wewnętrznych bądź zewnętrznych. Funkcjonalność usługi SAFEOPS ma szczególne zastosowanie w przypadku dużych firm – takich, jak nasza, – które zrzeszają i zarządzają znaczną liczbą marek a aplikacja SAFEOPS pozwala nam optymalizować harmonogramy audytów i inspekcji, a także budżety

– mówi Lucyna Pyrz, Kierownik ds. Jakości i Bezpieczeństwa Żywności w Lagardère Travel Retail Polska. 

Powiązane artykuły
Zakończono 12. edycję Konkursu Raporty Społeczne - raporty weryfikowane przez Bureau Veritas z wyróżnieniami

W tegorocznym Konkursie Raporty Społeczne udział wzięła rekordowa liczba 49 opracowań. Dwie spośród nich – publikacje firm ING Bank Śląski i LPP, zweryfikowane przez Bureau Veritas Polska, uzyskały wyróżnienie.
Firma Bureau Veritas uzyskała certyfikat GEEIS w nagrodę za jej starania na rzecz równości płci w miejscu pracy

18 października br. fundusz Arborus, lider funduszy pomocowych wspierający równość płci w miejscu pracy w Europie i na świecie, przyznał Bureau Veritas certyfikat Gender Equality European and International Standard (GEEIS) podczas ostatniej edycji corocznego międzynarodo
Bureau Veritas is awarded the GEEIS label for its commitment to gender equality in the workplace

Neuilly-sur-Seine, France, October 18, 2018 – That day, the Arborus fund, the leading support fund for gender equality in the workplace in Europe and worldwide, awarded Bureau Veritas the Gender Equality European and International Standard (GEEIS) label, on the occasion
Raportowanie niefinansowe i resilience spółki giełdowej. Konferencja SEG z wystąpieniem Bureau Veritas

Dzisiaj gościmy na konferencji SEG dotyczącej raportowania niefinansowego i resilience spółek giełdowych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.