Kolejny certyfikat non GMO wg standardu VLOG przyznany przez Bureau Veritas Polska Sp. z o.o.

Kolejny certyfikat non GMO wg standardu VLOG przyznany przez Bureau Veritas Polska Sp. z o.o.

Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka (SSPM) ze Strzelec Krajeńskich pozytywnie przeszła proces certyfikacji przeprowadzony przez Bureau Veritas Polska Wynikiem tego jest certyfikat VLOG gwarantujący, że produkty SSPM są wolne od organizmów modyfikowanych genetycznie.

Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka jest drugim w polskim sektorze mleczarskim podmiotem, posiadającym certyfikat non GMO na zgodność ze standardem VLOG. Pierwszym jest firma Hochland Polska Sp. z o.o., która proces certyfikacji przeprowadzony przez Bureau Veritas Sp. z o.o. przeszła w ubiegłym roku.Certyfikat VLOG (Verband Lebensmittel ohne Gentechnik) przyznawany przez Niemieckie Stowarzyszenie Żywności bez Inżynierii Genetycznej, które od kilkunastu lat wyznacza i ulepsza standardy kontroli non GMO w łańcuchu produkcji żywności. Certyfikat potwierdza, że z procesu produkcyjnego firmy wyeliminowano wszystkie składniki mogące zawierać organizmy modyfikowane genetycznie, a finalne produkty są wolne od GMO. Dotyczy on produktów pochodzenia zwierzęcego: jajek, mleka, mięsa, a także zbóż, warzyw i owoców. W przypadku branży mleczarskiej oznacza również, że z cyklu karmienia zwierząt wykluczono pasze, które mogą zawierać GMO. Certyfikat VLOG pierwotnie można było uzyskać tylko na terenie Niemiec, jednak wraz z jego rosnącym wśród producentów i konsumentów uznaniem,  od kilku lat istnieje możliwość certyfikacji także w krajach sąsiednich. Obecnie, poza Niemcami, wymagany jest w Austrii, Holandii, Danii, Francji i obejmuje ponad 7 tys. certyfikowanych produktów, których liczba stale rośnie.

„Jesteśmy pierwszą w Polsce organizacją spółdzielczą i drugim podmiotem w krajowej branży mleczarskiej, który może pochwalić się certyfikatem non GMO wg standardu VLOG. W naszym kraju jest wielu producentów, którzy sygnalizują, że ich produkty pochodzą od krów żywionych paszami niemodyfikowanymi genetycznie, jednak w krajach zachodnich taka deklaracja to za mało. Jesteśmy eksporterem mleka oraz jego przetworów do Niemiec i chcąc zwiększyć naszą konkurencyjność na tamtejszym rynku zdecydowaliśmy się na ten krok. Nie było to łatwe, proces wymagał od nas i naszych dostawców przejścia szeregu czasochłonnych procedur. Jesteśmy jednak przekonani, że dzięki certyfikatowi nie tylko zwiększymy szanse na zaistnienie na innych rynkach europejskich, ale staniemy się także bardziej rozpoznawalni wśród naszych rodzimych konsumentów. Polacy coraz chętniej świadomie sięgają po zdrowe produkty i wymagają wiarygodnego potwierdzenia ich jakości”

– mówi Andrzej Jarmasz, Prezes SSPM.

IMG_3306.jpg
6 kwietnia br. odbyło się spotkanie Strzeleckiej Spółdzielni Producentów Mleka w Wałczu, podczas którego podsumowano działania i wyniki SSPM oraz dyskutowano o sytuacji rynku mleczarskiego w Polsce. W trakcie spotkania przedstawiciel Bureau Veritas Polska oficjalnie przekazał Prezesowi Andrzejowi Jarmaszowi certyfikat VLOG

„O ile w Niemczech certyfikat VLOG staje się stopniowo podstawowym wymogiem potwierdzającym jakość oraz zabezpieczającym uzyskanie dobrej ceny na rynku mleka, o tyle w Polsce nadal daje on dość dużą przewagę konkurencyjną. Na naszym rodzimym rynku branża mleczarska jest zdecydowanie najbardziej zaawansowana w staraniach o przyznanie certyfikatu VLOG. SSPM oraz Hochland Polska są niewątpliwie pionierami wyznaczającymi pozytywny trend, którzy rozumieją korzyści, jakie daje im ten dokument.”

- mówi Piotr Kosznik, Dyrektor Sprzedaży Bureau Veritas Polska Sp. o.o., który oficjalnie przekazał certyfikat VLOG podczas spotkania członków Spółdzielni w Wałczu.

Więcej o certyfikacie VLOG:

Certyfikacja non GMO - VLOG

Bureau Veritas oferuje certyfikację z zakresu non GMO VLOG. Udowodnij klientom, że Twoje wyroby są wolne od GMO!

Czytaj więcej

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.